محفل انس با قرآن جامعه پزشکی مشهد با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار شد

محفل انس با قرآن بسیج جامعه پزشکی مشهد با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور و حضور پزشکان، رؤسای بیمارستان‌های استان و شهرستان، پرستاران و مدیران در سالن شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در روز شنبه هجدهم فروردین ماه برگزار شد.

در این محفل قرآنی که با حضور جمعی از فرماندهان سپاه امام رضا (ع)، اعضای بسیج جامعه پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، استاد قرائتی مفسر قرآن در سخنانی به بیان نکات اخلاقی از تفسیر آیات قرآن در خصوص وظیفه یک پزشک در قبال جامعه پرداخت و نکاتی را اشاره کرد.

استاد قرائتی در ابتدا گفت: قرآن می‌فرماید: «مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعاً» (سوره مائده ۳۲)، اگر کسی یک نفر را احیا کند انگار مردم کره زمین را احیا کرده، این امر خیلی مهم است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: یکی از برنامه های پیامبران آیه ۱۵۷ سوره اعراف است که می فرماید چیزهای خوب را به مردم معرفی کن و چیزهایی را بخورید و چیزهایی را نخورید.

وی عنوان کرد: بدانیم تقوا در پزشکی اصل اول است، حضرت علی(ع) می فرماید: فهوله ضامن، اگر براساس بی دقتی ضرری برسد ضمانت دارد و لذا در طبابت باید خیرخواهی و علاقمندی باشد به هر حال کمک به بیمار در همه ابعاد حتی در حل مشکلات روحی لازم است.

مفسر قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود در جمع جامعه پزشکی مشهد اضافه کرد: این خیلی شیرین است که وقتی از آدم می خواهند که چه کردی؟ بگوید انسانی را از مرگ نجات دادم، بسیار نشاط آفرین است و یقینا این نوع طبابت و رسیدگی به بیمار اجر ویژه ای در قیامت خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.