جلسه مشترک دانشگاه فرهنگیان با ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به جایگاه والای معلم گفت: معلمی از چنان جایگاهی برخوردار است که امام راحل از شغل معلمی به عنوان شغل انبیا یاد می کند.

وی خطاب به معلمان حاضر در جلسه با تاکید بر اینکه معلمی را با هیچ شغلی عوض نکنید، خاطرنشان کرد: در کارتان صداقت داشته باشید تا اثرگذار باشد.

حجت الاسلام قرائتی ادامه داد: عمل معلم ، مهمتر از علم است، در زیارت عاشورا آمده است حسین جان تو خون دادی که مردم آگاه شوند.

رئیس ستاد اقامه نماز افزود: کتاب های متعددی با موضوع نماز نوشته شده است و لازم است دانشجویان با مطالعه این کتاب ها اطلاعات خود با موضوع نماز را افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه نگاه به دانشگاه فرهنگیان اداری نباشد، اضافه کرد: لازم است تا دانشجویان این دانشگاه ها کتاب هایی با موضوعات امام زمان(عج)، نماز و مقام و حقوق زن را مطالعه کنند.

حجت‌الاسلام قرائتی بر ضرورت توجه به آموزه های قرآنی در دانشگاه های فرهنگیان اشاره کرد و افزود: برای اثرگذاری در افراد بهتر است به جای سخنرانی، گفت‌وگوی چهره به چهره داشت، چون اثرگذاری بیشتری دارد.

وی گفت: اگر دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان با قرآن مانوس شوند، نسل نو را با این کتاب زندگی ساز آشنا می کنند و قصه های قرآن را به دانش آموزان بخوانند چرا که ما ۲۰۰ قصه در قرآن داریم. دانشجویان سعی کنند با تفاسیر قرآن آشنا شوند.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه مسائل اخلاقی را از آیه های قرآن استخراج و به نسل نو آموزش دهید، گفت: برای تربیت نسل نو باید با توسل به آموزه‌های دینی و قرآنی پیش رفت.

جلسه مشترک دانشگاه فرهنگیان با ستاد اقامه نماز کشور برگزار شدسید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز با قدرانی از مدیریت دانشگاه فرهنگیان که آماده برنامه ریزی متفاوت برای آغاز سال تحصیلی جدید در این دانشگاه است، گفت: امیدواریم تعامل بین دانشگاه فرهنگیان و ستاد اقامه نماز زمینه ساز تحول باشد.

وی با یادآوری اینکه استفاده از تمکن دانشگاه و ظرفیت پژوهشی اساتید بسیار مهم است، گفت: با توجه به کاهلی نماز در برخی از کودکان و نوجوانان که به دلیل فقدان آگاهی از فلسفه نماز است، باید بتوانیم از ظرفیت اساتید و دانشجویان نخبه، این قشر را با فلسفه نماز آشنا کنیم.

زرهانی با تاکید بر اینکه می توان از ظرفیت دانشجویان هنرمند، نویسنده و پژوهشگر دانشگاه فرهنگیان که امکان تحقیق و تولید آثار فرهنگی و هنری دارند، استفاده کرد، گفت: تجهیز کتابخانه های دانشگاه فرهنگیان هم مورد تاکید است و می توان از کتاب های ستاد اقامه نماز برای تجهیز این کتابخانه ها استفاده کرد و برای مطالعه و برگزاری مسابقه کتابخوانی در اختیار دانشجویان تربیت معلم قرار داد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز اضافه کرد: باید بتوانیم از ظرفیت فارغ التحصیلان این دانشگاه که در حال حاضر به عنوان معلم در دستگاه تعلیم و تربیت مشغول به خدمت هستند نیز استفاده کرد. می توان تجربیات این افراد را در خصوص ارتباط گیری با نسل نو به دیگر دانشجویان منتقل کرد.

وی بر ضرورت برگزاری جلسات تخصصی در استان ها با حضور نمایندگان رهبری در دانشگاه ها، روسای دانشگاه فرهنگیان، مدیر ستاد اقامه نماز استان ها در خصوص برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با موضوع ارزیابی عملکرد تدریس ها تاکید کرد و گفت: این ارزیابی ها برای تشویق و تنبیه دانشجویان نیست بلکه می خواهیم گردش کار و استفاده از امکاناتی که در اختیار داریم را بهبود بخشیم.

زرهانی به کمبود نمازخانه در برخی از دانشگاه های فرهنگیان در کشور اشاره کرد و گفت: بایستی با بهره گیری از ظرفیت وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش، فضای فیزیکی را برای اقامه نماز فراهم کنیم.

وی به اجرای طرح معراج و استفاده از ظرفیت مرکز تخصص نماز قم در دانشگاه های فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در سطح ملی ۱۱۰۰ استاد و در شهرهای قم و مشهد ۲۰۰ استاد پای کار هستند که دوره های ترویج نماز را برای دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان برگزار کنند.

زرهانی با بیان اینکه دوره آموزشی ائمه جماعت را در تابستان امسال در پیش داریم، گفت: امامان جماعت دانشگاه های فرهنگیان نیز می توانند از این دوره آموزشی بهره مند شوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در پایان به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای اشاره کرد و گفت: امیدواریم دولت چهاردهم ادامه دهنده راه شهید جمهور باشد و در دانشگاه فرهنگیان نیز شاهد تحولات در عرصه تعلیم و تربیت و ترویج اقامه نماز باشیم.

جلسه مشترک دانشگاه فرهنگیان با ستاد اقامه نماز کشور برگزار شدبرزویی رئیس دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به اینکه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان از ابعاد مختلف شخصیتی، اخلاقی، دینی و رفتاری مورد ارزیابی قرار می گیرند، گفت: در تلاش هستیم تا بهترین ها وارد این دانشگاه شوند.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی بالاخص خانواده دانشگاه فرهنگیان گفت: این حضور حماسی باعث پیروزی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و در ادامه موجب انتخاب دکتر پزشکیان به عنوان منتخب مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

رئیس ستاد اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب، سیره امام علی(ع) را رویکرد خود قرار داده و حافظ نهج البلاغه است، خاطرنشان کرد: تمام مجموعه دانشگاه فرهنگیان و دستگاه تعلیم و تربیت به کمک رئیس جمهور منتخب خواهد رفت و بستر لازم برای رشد و شکوفایی عرصه تعلیم و تربیت را فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: تربیت معلم از نگاه مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی، دولت و همه دلسوزان نظام در جایگاه ویژه ای قرار دارد و باید از این ظرفیت ها برای دستیابی به اهداف دانشگاه فرهنگیان که همان تربیت معلم در تراز انقلاب است استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.