ارائه روش تفسیر و مبانی تبلیغ در جمع طلاب خواهر جامعه المصطفی

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در جمع طلاب خواهر جامعه المصطفی که هر روزه در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود گفت: هرکسی به علمش عمل کند یقین داده میشود و هرچه نور ایمان بیشتر شود دقت در گناهان بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: نور ایمان کم باشد عیب ها را کم می بینید اما اگر نور ایمان زیاد باشد عیب های کوچک را هم می بینید.

استاد قرائتی در صحبت دیگر خود افزود: ما دربرخی گناهان معصوم هستیم اما معصومین درهمه گناهان معصوم هستند در نتیجه هرکجا علم قوی شد معصوم هستیم.

رییس ستاد اقامه نماز کشور در خصوص اینکه کمبود ها را چگونه جبران کنیم اظهار کرد: امید داشته باشید به راه های جبران نواقص، نیت درخیرات بانیت جبران میشود در خیرات شریک شوید زیرا شرکت در خیر به اندازه قربانی کردن یک گوسفند ثواب می برید.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود عنوان کرد: ما عقل داریم ولی عقل ما مثل ترازو نیست. هر انسان در طول عمرش ده ها بار از کارهایش پشیمان می شود.

استاد قرائتی در ادامه این مبحث گفت: ما می توانیم با عقلمان جواب سوالاتمان را بدهیم پس چه نیازی به وحی داریم؟؟ عقل انسان عقل کوتاهه و ناقص می باشد به همین دلیل انبیا و معصومین به عقل ما کمک می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در پایان خاطر نشان کرد: آیاشنیدید که در قرآن به زن ها بگویند ناقص العقل؟؟ این را بعضی ها بازگو می کنند. ولی ما می گوییم زن ها ناقص العقل نیستند بلکه اولی الاباب هستند. این موضوع را در آیات آخر سوره آل عمران عنوان شده همان طور که پیامبر با خدیجه مشورت می کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.