نشست هم اندیشی رونق بخشی نماز در مدارس برگزار شد

این جلسه با هدف بررسی راهکارهای کمک به امور فرهنگی و اقامه نماز مدارس در مناطق محروم و کم برخوردار تشکیل شد.

نشست هم اندیشی رونق بخشی نماز در مدارس

در ابتدای جلسه حجت الاسلام قرائتی ضمن قدردانی از اقدامات آموزش و پرورش در حوزه فرهنگی و نماز، به بیان نکاتی پیرامون اهمیت آموزش و پرورش در بین نسل نو اشاره کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی از آموزش و پرورش را الزامی عنوان کرد و گفت: این جلسات اقدام ارزشمندی است و باید تلاش شود حفظ کیفیت و کارایی و تداوم و تعاملی بودن این نشست ها در اولویت باشد.

 

نشست هم اندیشی رونق بخشی نماز در مدارس

در ادامه جلسه رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، با تشکر از برپایی این جلسه ماهیت این جلسه را تعامل در خصوص شناخت نیازهای متقابل و شناخت راهکارها و همکاری در جهت ارتقاء آنها دانست.

وی حل مسائل آموزش و پرورش را نیازمند تشریک مساعی و همفکری همه دستگاه های اجرایی عنوان کرد و خواستار تجدید برگزاری این جلسات در حضور استاد قرائتی برای حل مشکلات آموزش و پرورش و مدارس دولتی شد.

نقش بودجه در توسعه تبلیغات دینی در مدارس، کمک گرفتن از ارگان های مختلف، استفاده از تکنولوژی های روز مانند سلول های خورشیدی جهت صرفه جویی در مخارج مدارس از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه در خصوص کمک و مساعدت نیروهای مسلح به آموزش و پرورش، لزوم تدوام جلسات و ساخت کارگروه هایی جهت ارزیابی خلأ های موجود در مناطق محروم جهت طرح ریزی برنامه های فرهنگی از سوی ستاد اقامه نماز و تخصیص درصدی از بودجه امور فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.

نشست هم اندیشی رونق بخشی نماز در مدارس

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در جمع بندی جلسه به همکاری متقابل اداره آموزش و پرورش و دستگاه ها اشاره کرد که مورد استقبال نمایندگان دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

در این جلسه مصوب شد، برگزاری جلسات تا حصول نتیجه استمرار داشته باشد و از سایر دستگاه های موثر همچون وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و … بنا به ضرورت جهت حضور در جلسه دعوت به عمل آید.

همچنین مقرر شد، وزارت آموزش و پرورش مجموعه نیازمندی های نرم افزاری و سخت افزاری مدارس در خصوص اقامه نماز را به دستگاه های عضو اعلام کند و هر یک از دستگاه های عضو جلسه براساس نیازمندی های اعلام شده از سوی آموزش و پرورش، نسبت به معرفی ظرفیت ها، امکانات و … اقدام کنند.

تدوین، تصویب و ابلاغ طرح جامع رونق بخشی به نماز مدارس براساس مفاد بند ۳ و ۴ با مشارکت نمایندگان تام الاختیار دستگاه های عضو از دیگر مصوبات این جلسه بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.