در اصلاح و ارشاد سن ملاک نیست

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی: با برگزاری دوره ها طعم قرآن را بچشید و به دیگران بچشانید

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی مفسر قرآن کریم و رئیس ستاد اقامه نماز کشور صبح روز سه شنبه ۳ آبان ماه در جمع مفسرین قرآن کریم و طلاب خواهر غدیریه اصفهان ایراد سخن نمود.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ضمن بیان اهمیت تبلیغ دین اسلام بیان داشت: سعی کنید آنچه در قرآن آمده را ترویج دهید و دنبال یک سرنخ قوی در تبلیغ باشد چرا که داخل هر شیئی یک نخی است مثل اسکناس و در قرآن نیز این نخ وجود دارد دنبال آن بگردید و از قرآن نکته های کوتاه و مفید را استخراج نمایید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور اظهار کرد: سعادت در دو امر است یکی اینکه از دنیا استفاده کنید ولی در آن دنبال مدرک نگردید که هر چه به دست آورده اید را از بین می برد و دوم با بزرگان ارتباط بر قرار کنید چرا که توسل پیدا کردن به بزرگان موجب افزایش رزق الهی می گردد.

مفسر قرآن کریم بیان کرد: تفسیر قرآن زمانی دل نشین است که شیرین بیان شود و شما باید شیرینی قرآن کریم را به دیگران بچشانید لذا با برگزار نمودن دوره های آموزشی طعم شیرین قرآن را هم خود بچشید و هم این موهبت الهی را به دیگران هدیه دهید.

این مقام مسئول افزود: ظاهر قرآن حجت است ولی باطن آن نیز قشنگ است و طعم شیرین تفسیر قرآن از باطن آن فهمیده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی به اهمیت کلاس داری اشاره داشت و گفت: برای اینکه کلام به جان مخاطب اثر کند چند امر را باید رعایت کنید اول اینکه ساعت های جلسه کوتاه باشد که مخاطب شوق به حضور پیدا کند و از طرف دیگر موضوع شناسی مهم است چرا که اگر موضوع مرتبت نباشد مخاطب کسل شده و جلسه را ترک می کند.

وی ادامه داد: داشتن مهارت حکیمانه در کلاس داری مهم است نباید با تحقیر و توهین و کلاس ها را شاد برگزار کنید و نیازی به بیان همه مسائل و احکام نیز نیست. بر مجتهد واجب است مثلا احکام شک در نماز بین رکعت دو و پنج را بیان کند ولی این امر غریب الوقوع است لذا بیان این حکم الهی برای مخاطب جایز نمی باشد.

مفسر قرآن کریم بیان کرد: اگر می خواهید در تفسیر موفق باشید، تفسیر را ترتیبی بیان نکنید و فقط آنچه نیاز مخاطب است را به زبان بیاورید لذا اگر نیاز بود از آیه اول به آیه آخر سوره بروید و نیاز مخاطب را برطرف سازید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان احتیاج جامعه به اصلاح گفت: در اصلاح و ارشاد سن شرط و ملاک نیست بلکه اهم اولویت دارد و شما باید از خانواده شروع کنید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ادامه داد: زمانی که در اصلاح اهم موضوع شد مثلا حجاب و نماز هر دو واجب است ولی در اصلاح و ارشاد اهم نماز است و باید اول آن را اصلاح کنید و بتبع حجاب نیز اصلاح می شود.

وی در پایان بیان نمود: مسیر باید همان باشد که خدا مشخص کرده از این مسیر الهی خارج نشوید که موجب ضلالت و گمراهی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ankara escort