تفاهم نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ستاد تفسیر قرآن کریم منعقد شد

در این جلسه تفاهمنامه ای در خصوص هم افزایی و ارتقاء فعالیتهای قرآنی در سپاه و بسیج و به منظور دستیابی به معرفت، تدبّر و انس با قرآن و تحقق سبک زندگی و جامعه قرآنی و بهره گیری بهینه از تجارب، منابع و ظرفیتهای آموزشی، تبلیغی و پژوهشی و زمینهسازی مناسب برای تحقق اهداف مشترک فیمابین و بسط و توسعۀ تعاملات و همکاریها، بین ستاد تفسیر قرآن کریم و نمایندگی ولی فقیه در سپاه با محوریت تفسیر قرآن کریم منعقد شد.

این جلسه با هدف تقویت و ارتقاء همکاریهای مشترک در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبلیغی تفسیر قرآن کریم، با در نظر گرفتن ظرفیتها و فرصتهای بالفعل و بالقوه طرفین تفاهم نامه تشکیل شد.

برنامه ریزی و اجرای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تخصصی آموزش بیان ۱ و ۲ و تبیان (تربیت مدرس تفسیر قرآن کریم) ویژه توان افزایی مربیان و استادان روحانی سپاه و بسیج، برنامه ریزی و اجرای دورۀ عمومی معارف کاربردی تفسیر قرآن کریم ویژه مربیان و استادان نظامی و حرفهای از قبیل سبک زندگی قرآنی، مبانی و رویکرد قرآنی بیانیِ گام دوم انقلاب، همکاری و مشارکت در اجرای دورۀ عمومی معارف قرآن کریم ویژۀ فرماندهان و مدیران بسیج از جمله مفاد این تفاهمنامه بود.

همچنین برنامه ریزی جهت اعزام منطقه ای اساتید و مبلغین قرآنی در مراکز آموزشی و تربیتی سپاه و بسیج، برنامه ریزی و اجرای برنامههای تفسیری به مناسب ماه مبارک رمضان و تدوین و برنامه ریزی اجرای معارف قرآنی تفسیری مناسب، برای گروههای سنی کودک و نوجوان، جوانان و بزرگسالان بسیجی در مساجد و محلات و گروههای تربیتی صالحین از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

تفاهم نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ستاد تفسیر قرآن کریمتفاهم نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ستاد تفسیر قرآن کریمتفاهم نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ستاد تفسیر قرآن کریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.